Jakie płytki ceramiczne

Jakie płytki ceramiczne są najlepsze do łazienki?

Z racji, że łazienka jest poniekąd wyjątkowym miejscem w całym domu, to warto byłoby jej poświecić odpowiednio dużą uwagę. To właśnie ta będziesz codziennie rano przygotowywał się do pracy, czy też wieczorem relaksował się w wannie po ciężkim dniu. Z tego powodu powinieneś ją jak najlepiej zaaranżować, gdyż dzięki temu na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Najważniejsze są płytki?

Nie można ukrywać, że to właśnie płytki łazienkowe nadają jej ostateczny kształt i mają naprawdę duży wpływ na to jak się będzie ona prezentowała. Dlatego tez powinieneś nieco czasu poświęcić na ich właściwe dobranie, zarówno tych na ściany, jak i podłogowych. Jest to inwestycja na wiele kolejnych lat, więc nie podejmuj decyzji pochopnie i sprawdzaj swój zakup, czy na pewno mają one dobrą wytrzymałość.

Ogólne porady odnośnie wyboru i kupowania płytek

Przede wszystkim skup się na wytrzymałości danych płytek, bowiem będzie ona ważna. Powinny być one odporne na temperaturę i wilgoć, aby po kilku miesiącach nie zaczęły Ci pękać, bo tak niestety często się zdarza.

Nie kieruj się wyłącznie najniższą ceną, bowiem będą to produkty z najniższej możliwej półki, które nie będą ani antypoślizgowe, ani odporne np. na ścieranie, co też jest ważne. Nie chodzi tutaj o to, aby znacznie przepłacać, ale koniecznie zwracaj uwagę na współczynnik twardości i ścierania.

Jeśli nie wiesz jakie płytki łazienkowe powinieneś wybrać, to najlepszym wyjściem będzie udać się do marketu budowlanego, gdzie przeważnie można spotkać się z gotowymi aranżacjami. Oczywiście nie musisz kopiować ich co do joty, niemniej jednak na pewno pomoże Ci to dobrać rozwiązania dla swoich potrzeb i stanowi świetną inspirację.

Zależy Ci na tym, aby płytki było dobrze czyścić? W takim razie najlepszym rozwiązaniem będą matowe. Błyszczące co prawda mogą ładnie wyglądać, ale nie są zbyt odporne na brud i zostają na nich brzydkie smugi.

Gdzie kupować?

Jeszcze kilka lat temu płytki można było nabywać wyłącznie w marketach budowlanych. Teraz jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nabyć je np. przez internet, co jest zdecydowanie wygodniejsze i w większości przypadków również tańsze. W sieci bowiem kafelki mogą być oferowane w znacznie niższych cenach niż w punktach stacjonarnych.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *